Erdoğan’ın katılacağı Meclis açılışı öncesi milletvekillerine korona testi yaptırma şartı getirildi!

0
126

Mecliste, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılacağı yasama yılı açılışı öncesi milletvekillerine Covid-19 testi yaptırmaları şartı geldi.

BirGün’de yer alan habere göre, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, 1 Ekim Perşembe günü yapılacak Meclis açılışı için partisinin milletvekillerine bir mesaj gönderdi. Mesajda, partinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis açılışına katılacağı belirtilerek milletvekillerinden Covid-19 testi yaptırmaları ve en geç perşembe günü 12.00’ye kadar kendilerine bildirmeleri istendi.

Bostancı’nın vekillere gönderdiği mesaj şöyle:

“Sayın Milletvekilimiz

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hitaplarıyla 1 Ekim 2020 perşembe günü açılacak TBMM Genel Kurulu’na katılacak milletvekillerimizin;

30 eylül 2020 çarşamba günü 08:00 – 14:00 saatleri arasında; TBMM hastanesinde veya bulundukları illerde Covıd-19 testi yaptırmaları; ve sonuçlarını en geç perşembe günü saat 12:00’den önce almış olmaları gerekmektedir.

Test sonuçlarına göre; milletvekillerimizin perşembe günkü 4.yasama yılı açılışına katılmalarını önemle rica ederim.”

TBMM’nin 27’nci Dönem 4’üncü Yasama Yılı, Perşembe günü saat 13.00’te Meclis Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek törenle resmen başlayacak. TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop Başkanlığı’nda özel gündemle saat 14.00’te toplanacak. Şentop’un sunuş konuşmasından sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış konuşmasını yapacak. Ardından TBMM Genel Kurulu, 6 Ekim Salı günü açılmak üzere yeniden kapanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.