Erdoğan’ın oyları eriyince, yeni ittifak ortakları aramaya başladı: “Bundan sonraki süreçte görüşmeler devam edecek”

0
128

Toplum tarafından ciddi şekilde tepki alan ve oyları her geçen gün eriyen AKP, iktidarını kaybetmemek amacıyla yeni arayışlara girmeye başladı. AKP’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partisi’nin “önemli isimlerinden” sayılan Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etti.

Ekonomik kriz ve halkın üzerindeki baskılar arttıkça tepki almaya başlayan iktidar paniklemeye başladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da dünkü cuma namazı çıkışında açıklama yaptı. Erdoğan’a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyesi Oğuzhan Asiltürk’e yaptığı ziyaretler de soruldu.

Yeni ittifak arayışlarında olduğun belirten Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Bahçeli ile yaptığımız görüşme mutat. Zaman zaman kendisinin, zaman zaman benim kendisine ziyaretlerimiz oluyor. Sayın Asiltürk ise geçmişte birlikte olduğumuz büyüğümdür. Benim bu ziyaretim hem nezaket hem de bu ittifak meselesinde seçim ittifakı mı olur geleceğe yönelik terörle mücadelede her türlü desteğin bizim yanımızda olması lazım. Biz yalnızlığı hissetmemiz lazım. Şu anda buna benzer görüşmeleri yapmayı planlıyoruz. DSP Genel Başkanı ile de görüşmemiz oldu. Bundan sonraki süreçte görüşmeler devam edecek.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.