Eren Erdem: “Düşmanlarımıza benzediğimizde kaybederiz.”

0
385

489 gün hapishanede kaldıktan sonra dün tahliye edilen CHP eski Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, bugün CHP İstanbul İl Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

“Siyasi tutukluların hepsiyle özgürlükte buluşacağız.” diyerek toplantıda ilk konuşmayı İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptı.

Eren Erdem’in avukatı Onur Cingil de, “489 gün sonra geç de olsa bir tahliye geldiyse, kamuoyunun bu konuyu sahiplenmesinden dolayı. Erdem’in hiç tutuklanmaması gerekiyordu.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan Erdem, uzun süredir tutsak olan Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’dan da söz ederek şunları söyledi:

“Çok sayıda insan cezaevlerinde haksız ve hukuksuz bir biçimde. Her şekilde de dayanışma içinde olduk. İsim de zikretmek isterim. Bu süreçte mağdur olmuş herkes için. Selahattin Demirtaş aynı nedenlerle içeride. Osman Kavala ile yanyana koğuştaydık. Birbirimizi camlardan görürdük. Hayatımda hiç silah tutmadım, çok iyi kalem tutarım. Terörden yargılandım bunun ağırlığını omuzlarımda taşıyorum.”

“Düşmanlarımıza benzediğimizde kaybederiz.”

Yargı sürecinin devam ettiğini ve beraat edeceğine emin olduğunu, Yargıtay’da hala vicdanlı hakimler olduğunu vurgulayan Eren Erdem, “Son cümle olarak şunu söyleyeyim. Düşmanlarımıza benzediğimizde kaybederiz. Beni hep 28 şubatta kendilerine zulmedenleri adeta örnek alıp onlara benzemiş bir güruh rehin aldı. Onlar kendilerine zulmedenlere benzediler hatta fotokopisine dönüştüler. Bize zulmedenlere dönüşmeyeceğiz. İntikam çukuruna düşmeyeceğiz. Sokak sokak dolaşmaya halkımızla buluşmaya devam edeceğiz. Bizim yapacağımız şey budur mücadelemiz budur.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.