Eren Erdem için tahliye yolu: Başvuru yapıldı

0
515

Yaklaşık 500 gündür Silivri Cezaevinde bulunan eski İstanbul Milletvekili Eren Erdem için, yeni çıkan yargı paketi ile birlikte tahliye yolu açıldı.

CHP Parti Meclisi üyesi Erdem’in hakkında kesinleşmiş 5 senenin altında ceza olduğundan ötürü daha önce Yargitay’a itirazda bulunamıyor, böylece kararı veren İstinaf Mahkemesi’nin onayı nihai olarak değerlendiriliyordu.

Cumhuriyet gazetesinden Leyla Kılıç’a konuşan Erdem’in avukatı Onur Cingil, Yargı Reformu paketinin Resmi Gazete’de yayılanlamasının ardından müvekkili için Yargıtay yolunun açıldığını belirterek, “Paket Meclis’ten geçer geçmez tahliye dilekçemizi sunmuştuk bugün yineleyeceğiz” dedi.

Yeni onaylanan Yargı Paketi’nin içerdiği unsurlar ile birlikte Erdem’in tahliye edilmesi gerektiğini ifade eden Cingil, “Dosyamız İstinaf Mahkemesi’nde ve Yargı Paketi’nden önceki durumda dosya İstinaf Mahkemesi’nin kararı ile kesinleşecekti. Fakat bize Yargıtay yolu açıldı. Buna göre İstinaf Mahkemesi kararı ne olursa olsun bir de Yargıtay incelemesinden geçecek. Bu da epey bir süre demek. Eren Erdem’in infazına zaten 10 ay kaldı. Bu süreyi tutuklu geçirmesi kabul edilemez. Tahliye talepli dilekçemizi verdik, Eren Erdem’in derhal tahliye edilmesini bekliyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.