Eren Erdem: “Nasıl girdiysek öyle çıktık. Yolumuzdan dönmeyeceğiz”

0
493

Kısa süre önce tahliye olan CHP Parti Meclisi üyesi ve eski İstanbul Milletvekili Eren Erdem, İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Garip Dede Dergahı’nı ziyaret etti. Erdem, “Nasıl girdiysek öyle çıktık. Bugün de inandığımız barış, demokrasi, kardeşlik mücadelesinde ısrarlı bir şekilde mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Yeni yargı paketi ile birlikte geçen haftalarda tahliye olan CHP Parti Meclisi (PM) üyesi ve eski İstanbul Milletvekili Eren Erdem, İstanbul Küçükçekmece’deki Garip Dede Dergâhı’nı ziyaret etti. 

Cemevi ziyaretinde konuşan Eren Erdem, “İçeride inancımızın, düşüncelerimizin, fikirlerimizin, mücadelemizin bedelini ödedik. Bu süreçte gerek partim, gerek arkadaşlarım, gerek ailem ve en çok da sizlerin desteğini gördüm. Buradaki analarımın, arkadaşlarımın ve kardeşlerimin dualarını hissettim. Hiç yalnızlık çekmedim. Nasıl girdiysek öyle çıktık. Bugün de inandığımız barış, demokrasi, kardeşlik mücadelesinde ısrarlı bir şekilde mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Çok daha ağır bedeller ödeyenler oldu

Erdem konuşmasının devamında, “Bizden önce çok daha ağır bedeller ödeyen insanlar oldu. Sivas’ta, Çorum’da, Maraş’ta sırf düşünceleri nedeniyle ve demokrasiyi savundukları için insanlar diri diri yakıldılar. Bu ülkede maalesef demokrasi kurumsallaşmadı. Ama bir umut var. Hep beraber demokrasiyi kurumsallaştıracağız” diyerek bundan sonra da demokrasiyi savunacağını yineledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.