Eren Erdem’den Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile dayanışma mesajı

0
426

Yargı reformu ile birlikte cezaevinden tahliye olan Eren Erdem, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na gelerek gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdem, konuşmasında Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın da içeride olmasının hukuksuzluk olduğunu ifade etti.

CHP’li eski milletvekili Eren Erdem, yargı reform paketinin kabul edilmesinin ardından tahliye oldu. Erdem, tahliye sonrası CHP İstanbul İl Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

CHP’li olarak girdiği cezaevinden 489 gün sonra yine CHP’li olarak çıktığını söyleyen Erdem, “Türkiye’de yargılamalara hukuki yaklaşımlar sergilemek artık mümkün değil. Biz artık dua etmek zorunda kaldık. Cezaevinde hiç yanlız hissetmedim. Tahliye olurken hala elimde kitap vardı. Teşekkürün büyüğünü aileme ve avukatlarıma yapmak istiyorum. Herkese içtenlikle teşekkür ediyorum. Ben cezaevine işlenmiş suçlarla mücadele ettiğim için girmiş birisiyim. Cezaevine girmek birileri bizi yıldıracağını düşünebilir ancak ben genel başkanları Zincirbozan’da hapsedilmiş bir siyasi hareketin mensubuyum. Ne bugün korktum ne yarın korkacağım. Cezaevine bir CHP’li olarak girdim ve CHP’li olarak çıktım.” ifadelerinde bulundu.

Erdem sözlerine “Çok sayıda insan haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevlerinde bulunuyor. Selahatin Demirtaş da cezaevinde. Osman Kavala ile biz yan koğuştaydık. Birbirimize uzaktan bağırarak konuşurduk. Hayatımda hiç silah tutmadım, çok iyi kalem tutarım. Terörden yargılandım bunun ağırlığını omuzlarımda taşıyorum.” şeklinde devam etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.