Erkan Baş: AKP iktidarı döneminde 23 bin 847 işçi hayatını kaybetti

0
361

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, Meclis’te düzenlenen basın toplantısında konuştu. Baş, konuşmasında AKP’nin 17 yıllık iktidarının genel bir değerlendirmesini yaptı.

TİP Genel Başkanı Milletvekili Erkan Baş, bugün Meclis’te partisinin basın toplantısında konuştu. Baş, “AKP iktidarları döneminde 23 bin 847 işçi hayatını kaybetti. Sadece geçtiğimiz ekim ayı içerisinde 155 işçimizi kaybettik” açıklamasında bulundu.

İş cinayetlerinin organize suç olduğunu ifade eden Baş, “AKP iktidarları döneminde 23 bin 847 işçi hayatını kaybetti. Sadece geçtiğimiz ekim ayı içerisinde 155 işçimizi kaybettik. Yani ortalama, bir stadyum dolusu insanın hayatını kaybettiği organize bir suçtan bahsediyoruz. Bu insanların her birinini anne baba ve kardeşleri vardı. Hepsinin hayatını mahvettiler.” dedi.

İfade özgürlüğü kalmadı

Erkan Baş, Türkiye’nin AKP iktidarları döneminde düşünce ve ifade hürriyetinin olmadığı bir ülkeye dönüştüğünü; yazar, akademisyen, sanatçı ve hukukçuların cezaevlerine konulduğunu ve hukukun bir sopa olarak kullanıldığını söyledi.

CHP ve Kılıçdaroğlu’na eleştiri

“AKP’nin 17 yıldır iktidarda olmasının en önemli nedenlerinden biri ana muhalefet partisi olan CHP’dir.” diyen Erkan Baş, Kılıçdaroğlu’nun “Türkiye İdlip ve Suriye halkına güzel hizmetler götürüyor. Bizim askerlerimiz çekilseydi bu hizmetler olmazdı.” sözlerini de “Bu söylem, iktidarın koltuk değnekliğini yapan bir söylemdir. Türkiye halklarının yararına olan bir söylem değil. Başka ülkelerin topraklarında asker bulundurmayı kabul edemeyiz.” diyerek eleştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.