Esenler Otogarı’nın İSPARK’a Devri Durduruldu

0
652

Esenler Otogarı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İSPARK’a devri İstanbul 3. İdare Mahkemesi tarafından durduruldu.

Mahkeme kararında, “Dava konusu işlemin uygulanması halinde davacı açısından telafisi güç zarar doğurabilecek nitelikte bulunması ve ayrıca dava konusu işlemin uygulanmakla etkisi tükenecek nitelikte bir işlem olması nedeniyle, davalı idarenin savunması ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına, savunma ve ara kararına cevap verilmesi için davalı idareye 7 gün süre tanınmasına karar verildi.” ifadelerine yer verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Haziran’da yaptığı açıklamada, “Esenler Otogarı’nı yüksek teknoloji merkezine dönüştüreceğiz.” diyerek otogarın hızlıca taşınma, düzenlenme ve dönüşmesini gerçekleştireceklerini belirtmişti.

Otogar, Metro Turizm’in firari patronu Galip Öztürk’ün kızı Ayten Öztürk Ünal’ın patronu olduğu AVTER yönetimi altında bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.