“Eve ekmek götüremiyoruz” diyen esnaf: “Sözlerim çarptırıldı, Reisimizle şakalaşıyorduk”

0
406

Geçtiğimiz gün AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partisinin olağan kongresi için gittiği Malatya ziyaretinde, bir esnaf, “İşsiziz, evimize ekmek götüremiyoruz” diyince, “Çok abartılı konuşuyorsun” cevabını almıştı. Ardından da Erdoğan vatandaşa bir paket çay atarak, “Al bu keyif çayı, bu çayı iç” demişti.

Erdoğan’a “Evimize ekmek götüremiyoruz.” diyen esnafın, Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce olduğu ortaya çıktı. İnce, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a söylediği “Eve ekmek götüremiyoruz.” sözünün çarpıtıldığını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnce, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’ya girişleri sırasında, minibüs ve servis esnafıyla karşılamak için yapmış olduğumuz görüşmenin bugün kamuoyunda maksadının dışında bir şekilde yer alması bizleri derinden üzmüştür.” diyerek açıklamasına şöyle devam etti:

“Dün irticalen söylediğim ‘Eve ekmek götüremiyoruz’ cümlesini mecazi olarak kullandım. Hatta Sayın Cumhurbaşkanımız da bu cümleme istinaden esprili bir dille ‘keyif çayı iç’ diyerek karşılık verdi. Hiçbir şekilde de gergin bir atmosfer oluşmadı. Fakat sözlerimin manası kasıtlı olarak çarpıtıldı. İnşallah bizler de külliyede Sayın Cumhurbaşkanımıza kayısı ikram edeceğiz.

Hayatlarında esnaf kapısından girmemiş, halkın derdine derman olmamış, derdiyle dertlenmemiş insanların elbette bizim Sayın Cumhurbaşkanımızla olan muhabbetimizi bilmesi beklenemez. Videonun tamamını izlemeden, kesintiler yaparak Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı kirli bir siyasi silah olarak kullanmışlardır.

Devletin bir neferi ve vatan sevdalısı olarak dün olduğu gibi bugün de liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayım. Hiç kimse bu yalan makinelerine inanmasın, asla itibar etmesin. Esnafımızla Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız, esnafımızın sorunlarını çözeceğine de inanıyoruz.

Cumhurbaşkanımız, görüntülerin tamamı seyredildiğinde de görüleceği üzere dosyamızı kabul etti ve vekillerimize gerekli çalışmanın yapılması için gerekli talimatları verdi. Bu servisçi esnafımıza verdiği değeri göstermektedir. Bizim Cumhurbaşkanımız ile kesinlikle bir sorunumuz olmaz, olamaz. Tekraren altını çizerek söylüyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yürümeye devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.