Fatih Portakal “Bu Oyunun Parçası Olmak İstemiyorum” Dedi ve Adaylıktan Çekildi

0
520

Habertürk Tv’de “Türkiye’nin Nabzı” adlı programın sunucusu Didem Yılmaz, Altın Kelebek Ödül Töreni için “tiyatro” ifadesini kullanmış ve şaibeli bulduğunu ifade ederek adaylıktan çekilmek istediğini açıklamıştı. Bu gelişmeler ardından Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal da Altın Kelebek Ödülü için adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Habertürk programcısı Didem Aslan Yılmaz, kendisine ait sosyal medya hesabından “Altın kelebek ödüllerine yine adayı gösterilmişim. Ancak son yıllarda “tartışmalı” ödül dağıtıldığı iddia ediliyor. Aday adaylığından çıkarılmak istiyorum. Çünkü sonuçları “önceden belli olduğu” tartışmaları bitmiyor. Böyle ise, bu tiyatronun içinde yer almak istemem.” ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal da aynı tepkiyi verdi.

Portakal, Twitter hesabı üzerinden “#Altınkelebek’e aday adayı olduğumu öğrendim. Aday adaylığında yer alan ismimin çıkarılmasını istiyorum. Gerekçem, Didem Aslan’ın düşündüğü gibi sonucunun önceden belli olması. Yetkililer talebimi dikkate alırlar umarım. Oyununuzun parçası olmak istemiyorum” açıklamasında bulundu.

İki sunucunun da adaylıktan çekildiklerini duyurması, sosyal medyada destekle karşılandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.