Fırat Silver AKP’yi İfşa Ediyor (!); “Hediyeleşme” Anı Sosyal Medyada

0
1355

Geçtiğimiz günlerde Mardin Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP’li bakanlara 582 bin 618 liralık “hediye” aldığı ortaya çıktı.

HDP milletvekili Garo Paylan’ın sosyal medya hesaplarından Süleyman Soylu’ya “Üç yıl önce de, geçen hafta da HDP’li Belediyelere ‘dağa para gönderiyorlar’ iftirasıyla kayyum atadınız. Üç yıldır ortada bir kuruşluk belge yok. Bak ben belgesiyle soruyorum: Mardin’de atadığın kayyum sana 48.139 TL’lik ‘hediye’ almış. Bu ‘hediyeyi’ aldın mı?” sorularına henüz hiçbir yetkiliden cevap gelmedi.

Belgelerde, Vali Yaman’ın AKP’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da bulunduğu bakanlara aldığı hediyeleri kayıtlara geçirdiği görülüyor. Belgelere göre, Vali Yaman’ın kente ziyarette bulunan bakan ve bürokratlar için yüz binlerce liralık ziyafetler verdiği, lüks araçlar kiraladığı kaydedilmiş.

Öte yandan yayınlanan belgelerin ardından gözler bir anda Fırat Silver adlı şirkete çevrildi. Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu ve AKP’li bakanlara “hediyelerin” alındığı Fırat Silver adlı mağazanın İnstagram hesabında yer alan fotoğraflar, hediyelerin bizzat AKP’li isimlerce seçildiğini ortaya koyuyor. Mağazanın hesabında yer alan fotoğraflarda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un mağazaya uğrayarak “hediyelerini” seçtiği görüntüler yer alıyor.

Fırat Silver yayınladığı fotoğraflarda “Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Sayın Vali/Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ile birlikte değerli vekillerimiz Ceyda Bölünmez Çankırı Fırat Silver Mağazamızı ziyarette bulundular. Fırat Silver ekibi adına firmamıza göstermiş olduğunuz ilginiz için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.