Gelibolu’da korkutan yangın: 450 hektar ormanlık alan küle döndü!

0
117

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Ilgardere bölgesine bağlı ormanlık alanda dün öğlen saatlerinde çıkan yangın 19 saat sonra kontrol altına alındı.

Yangında ekili tarlaları zarar gören bölge halkı büyük üzüntü yaşadı. Yangın, son dönemde sık sık yakılarak imara açılan bölgeleri akıllara getirdi.

Gelibolu’nun Ilgardere mevkisindeki ormanlık alanda, dün saat 14.50’de çıkan yangın, orman, itfaiye ve belediye ekiplerinin müdahalesi ile ancak bugün sabah saatlerinde kontrol altına alınabildi. Yangın nedeniyle Eceabat’ın Kumköy ve Yalova köylerinde yaşayanlar endişe yaşadı.

T24’ün aktardığına göre, Kumköy’de, yangında buğday tarlasının yandığını gözyaşı dökerek anlatan Fatma Gülen, “Yangın buğday tarlamızı yaktı, çok üzgünüm. Çok kötü oldu. Yapacak bir şey yok. Yanan tarlamızın sigortası da yoktu. Allah’a şükür canımıza bir şey olmadı. Buğday tarlamızdan rekor verim bekliyorduk. Emeklerimize yazık oldu.” dedi.

Kumköy’de yaşayan 78 yaşındaki Osman Taş isimli yurttaş da, önceki yıllarda köylerinde büyük orman yangınları çıktığını ancak bu şekilde dağınık yangın hiç görmediklerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.