Gerici Diyanet’ten skandal kamu spotu savunusu: “Erkeğe hizmet etmek kadının görevi”

0
479

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve bir çok kesimin tepkisini çeken “kamu spotu”nu skandal sözlerle savundu. Erbaş, kadının görevinin erkeğe hizmet etmek olduğunu dedi.

Diyanet’in geçtiğimiz günlerde yayınlanan kadın düşmanı kamu spotuna tepkiler gelirken, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise yayınlanan kamu spotunu savunarak, “Bir kamu spotu hazırladık. Bunu da hazmedemediler” dedi.

“Bir kamu spotu hazırladık. Bunu da hazmedemediler. Bununla ilgili Meclis’e önerge bile verdiler. Bir kadının eşine çay getirmesi, kek getirmesi, kocasının da kadınlara karşı görevlerini yerine getirmesi kadar doğal bir şey olabilir mi?” diyen Erbaş, “Filmle farkındalık uyandırmayı amaçladıklarını belirterek “Eşler birbirine daha sıcak davransınlar, daha yakın olsunlar, aile olsunlar, aile olduklarını göstersinler diye böyle bir kısa film yaptık. Bir dakika bile değil. Bizim medeniyetimizde kadın görevini yapacak, erkek görevini yapacak” şeklinde konuştu.

Aile bağlarının bu tepkilerle yok edilmeye çalışıldığını savunan Erbaş, “Bizim bu anlayışımızın dışında olan kesimler sürekli bir şeyler pompalamaya çalışıyor, bağlarımızı zayıflatmaya çalışıyor, kötülükleri artırmaya çalışıyor. Bu açıdan ne olur çocuklarımıza sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.