Gökçek’in Masözünün Maaşı da Ankaralının Cebinden Ödenmiş

0
146

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, Belediyenin iştiraki Anket A.Ş. üzerinden işe alınan Moldova uyruklu masözü şirkette değil başkanlık konutunda görevlendirdiği ortaya çıktı.

Başkanlık konutunda görevlendirilen masözün “manuel terapist” olarak görev yaptığı belgelendi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle 23 yıl yürüttüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden İ. Melih Gökçek’in belediye kaynaklarını usulsüz kullandığına dair yeni belgeler ortaya çıktı.

Gökçek’in, dini-milli bayramlar ile özel gün kutlamaları ve çeşitli organizasyonları gerçekleştirmekle görevli Anket A.Ş. bünyesinde SGK ile işe girişi yapılan yabancı uyruklu bir çalışanı, kendi konutunda çalıştırdığı belgelendi.

Moldova uyruklu Ana A. isimli personel, 13 Ağustos 2012’de Anket A.Ş. kadrosuna alındı. “Manuel Terapist” olarak iş başvurusunda bulunan Ana A. sözlü talimatla altı yıl boyunca başkanlık konutunda çalıştırıldığı belirlendi.

Ana A, Gökçek’ten sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirilen Mustafa Tuna göreve başlamadan bir ay önce başkanlık konutundan ayrıldı.

BirGün’ün ulaştığı tutanağa göre Ana A., Tuna’nın göreve geldiği 6 Kasım 2017 tarihinden tam bir ay önce, Eylül 2017’de, görevlendirildiği başkanlık konutundan ayrılarak Anket A.Ş.’de fiili olarak göreve başladı.

13 Eylül 2012’de işe girdiği Anket A.Ş.’den 15 Şubat 2018’de iş akdi feshedilene kadar yalnızca altı ay boyunca fiili olarak çalışan Ana A.’nın net maaşının da 3 bin 813 lira olduğu bildirildi. Kadına, arabuluculuk yöntemi ile 35 bin lira da tazminat ödendiği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.