Hakan Gülseven ve Taylan Kulaçoğlu neden gözaltına alındı? İşte gerekçe:

0
341

Hakan Gülseven ve Taylan Kulaçoğlu bir süredir AKP trolleri ve yandaş medya tarafından hedef gösteriliyorlardı. İki isim dün Ayvalık’ta evlerinden gözaltına alındı.

Bir süredir AKP’lilerce tehdit edilen ve hedef gösterilen Kulaçoğlu dün gözaltına alındı. Ardından da Gülseven gözaltına alındı.

İki ismin Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen “Suç işlemeye tahrik ve suçu ve suçluyu övme” soruşturmasında gözaltına alındığı öğrenildi. Kulaçoğlu ve Gülseven’e ‘sosyal medyada DHKP-C propagandası yapma’ suçlaması yöneltildi.

Sabah gazetesi, Kulaçoğlu’nun İsimsizler Hareketi adlı Telegram sayfasını yönettiğini belirterek, “İsimsizler Hareketi, TT listesi belirlemek, sosyal medyada düşüncelerine uygun olmayan hesapları hedef seçmek gibi faaliyetlerinin yanı sıra provokasyon içerikli tweet yani iletiler atarak Türkiye’de kargaşa çıkarmak ve manipülasyon yapmayı hedefleyen paylaşımlar yapıyordu. Terör örgütü DHKP-C’yi sosyal medyada destekleyen ve terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Taylan Kulaçoğlu ismindeki kişi ‘İsimsizler Hareketi’ adı altında Twitter’da bir hesabı yönetiyordu” şeklinde ifadelerle hedef gösteren haberler yapmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.