Halk açlıktan intihar ediyor, Erdoğan imaj peşinde: Saray’a sınırsız para harcama yetkisi!

0
425

Saray’a uluslararası toplantılar için sınırsız para harcama yetkisi getirildi.

Cumhuriyet’den Hüseyin Hayatsever’in haberine göre Türkiye tarafından düzenlenen uluslararası toplantılar için Cumhurbaşkanlığı’na sınırsız harcama yetkisi getirildi.

Kayıtsız, sınırsız harcama

Verilen yetkiye göre Cumhurbaşkanı’nın belirlediği uluslararası toplantılar için yapılacak mal ve hizmet alımları, herhangi bir parasal üst sınır olmaksızın “doğrudan alım” usulü ile yapılacak. Ayrıca bu tür alımlarda ilana çıkılması, teminat alınması, yaklaşık maliyet hazırlanması, yeterlilik kurallarının aranması, sözleşme yapılması, alım komisyonu kurulması, belge hazırlanması zorunluluğu aranmayacak.

Resmî gazetede yayınlandı

Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı’yla, Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Başkanlığı’nın uluslararası düzenleyeceği toplantılardan Cumhurbaşkanı’nın belirleyecekleri için yapılacak mal ve hizmet alımlarının esasları belirlendi. Hangi uluslararası toplantının bu kapsama gireceğini Cumhurbaşkanı belirleyecek.

“Türkiye’nin imajı için”

Yapılan düzenlemede ise gerekçe olarak, “uluslararası toplantıların Türkiye’nin imajı için büyük önem taşıdığı ve kısıtlı zaman diliminde hızla hareket edilmesi gerekliliği” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.