Halk bir ekmeğe muhtaç, Hacı Sabancı’nın keyfi yerinde: ‘Türkiye ekonomisinden çok umutluyum, süreci çok iyi yönetiyoruz’

0
97

Emekçinin sırtından geçinen ve “Türkiye’nin iş adamlarından” sıfatı ile tanıtılan Sabancılardan Hacı Sabancı, Saray Medyası Sabah’tan Tuba Kalçık’a değerlendirmelerde bulundu.

Salgın sürecinde “materyalist şeylerin önemsiz olduğunu” anladığını belirten Hacı Sabancı, “Maddi olarak ne kadar iyi olursan ol hayatın kısıtlanıyor. Aileyle vakit geçirmenin önemini daha iyi anladım” dedi.

Bu süreçteki Türkiye ekonomisi ile ilgili yorumda bulunan Sabancı, “Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Pandemi dünya ekonomisini çok olumsuz etkiledi. Ülkemiz de etkilendi bu süreçten. Ama biz ekonomik açıdan güçlü potansiyeli olan bir ülkeyiz. Türkiye bu süreçten sonra ekonomik olarak hızla toparlanmaya gidecektir. Ben Türkiye ekonomisinden çok umutluyum” ifadelerini kullandı.

Sabancı ayrıca sağlık altyapısı, hastaneler, sağlık çalışanları bakımından öteki ülkelere göre çok güçlü bir ülke olduğumuzu belirterek, “Süreci çok iyi yönetiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.