Halkın iradesi gasp ediliyor: HDP’li 4 belediyeye daha kayyum atandı

0
520

HDP’li Mardin Derik, Savur ve Mazıdağı Belediyeleri ile birlikte Urfa’nın Suruç Belediyesi’ne kayyum atandı.

Dün gözaltına alınarak görevlerinden uzaklaştırılan Derik, Savur, Mazıdağı ve Suruç Belediye Eş Başkanlarının yerine bugün kayyumlar atandığı kaydedildi.

Konuya ilişkin Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada, belediye eşbaşkanlarının görevlerinden uzaklaştırılmasına Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın haklarında “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla başlattığı 2019/1642 sayılı soruşturma gerekçe gösterildi.

Valilik, görevlerinden uzaklaştırılan Derik Belediye Eşbaşkanı Mülkiye Esmez’in yerine İlçe Kaymakamı Hakan Kafkas, Mazıdağı Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın’ın yerine İlçe Kaymakamı Muhsin Duran Kalkan ve Savur Belediye Eşbaşkanı Gülistan Öncü’nün yerine ise İlçe Kaymakamı Bayram Türker’in kayyum olarak atandığını duyurdu.

Suruç’a da kayyum!

Mardin’deki belediyelerin ardından HDP’li Suruç Belediyesine de kayyum atandığı öğrenildi.

Urfa Valiliği’nden yapılan açıklamada Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü 2019/11034 sayılı soruşturma dosyası kapsamında “Örgüt üyeliği ve propagandası yapmak” iddisasıyla gözaltına alınan Belediye Eşbaşkanı Hatice Çevik’in yerine İlçe Kaymakamı Kenan Aktaş’ın kayyum olarak atandığını duyurdu.

Kaynak: Etha

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.