Hayatımız Sosyal Medya: Günde En Az 3 Saat Harcanıyor

0
453

Yapılan araştırmalar Türkiye’nin internette, sosyal medyada en fazla zaman harcayan ülkeler arasında yer aldığını gösteriyor.

Global Web Index tarafından yapılan araştırma sonucuna göre Türkiye, günde ortalama 3 saat 5 dakikalık internet kullanım süresi ile 46 ülke arasında ilk dörtte yer alıyor.

46 ülke ve 16-64 yaş arası bir grup internet kullanıcısı ile yapılan araştırma sonucuna göre, ülkelerin internette ortalama zaman geçirme süreleri belirlendi. Buna göre küresel internet kullanıcılarının sosyal medyaya günde 2 saat 23 dakika zaman harcadığı kaydedildi.

Çalışmada sürelerin ülkelere göre farklılık gösterdiği ve neredeyse yarısında sosyal medya kullanımının 2019 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre azaldığı da belirtildi.

Araştırmaya göre, günde 4 saatten fazla zamanı sosyal medyaya ayıran Filipinliler listenin birinci sırasında yer alırken, onu 3 saat 36 dakika ile Nijerya ve 3 saat 10 dakika ile Meksika izledi. Türkiye ise sosyal medyada ortalama olarak 3 saat 5 dakika zaman geçiren ülke olarak listenin üst sıralarında yerini aldı.

İnternette en az vakit geçiren ülke ise günde 45 dakika ile Japonya olarak belirlendi. Japonları, günde 1 saat 15 dakika ile Almanya ve 1 saat 28 dakika ile Fransa izledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.