HDP’li 4 Belediyeye Daha Kayyum Atandı

0
360

İçişleri Bakanlığı kararıyla sabah saatlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetiminde olan 4 belediyeye daha kayyum atandığı belirtildi.

Sabah saatlerinde Diyabakır’ın Bismil, Kayapınar, Kocaköy ve Van’ın Erciş Belediyelerinin önüne yığılan polisler, bu belediyelere İçişleri Bakanlığı kararı ile kayyum atandığını söyledi.

Bakanlık kararını talep eden HDP’liler, kararın gözaltında bulunan eşbaşkan Yılmaz’a tebliğ edildiği ileri sürdü. Polis daha sonra belediye meclis üyelerini darp ederek binadan çıkardı. Bariyerlerle kapatılan belediye binasının giriş çıkışlar kapatıldı. 

Dün Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen bir soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı kararıyla görevinden uzaklaştırılan ve yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz, Bismil Belediyesi Eşbaşkanı Orhan Ayaz ve Kocaköy Belediyesi Eşbaşkanı Rojda Nazlıer gözaltına alınmıştı. 

Kaymakam Kayyum Oldu

Van’da 15 Ekim’den bu yana gözaltında bulunan ve henüz ifadeleri dahi alınmamış olan Erciş Belediyesi eşbaşkanları Yıldız Çetin ve Bayram Çiçek’in de yerine kayyum atandı. Bakanlık kararıyla İlçe Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, belediyeye kayyum olarak atandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.