‘HDP’li vekil eşini darp etti’ iddiası

0
225

HDP Muş Milletvekili Mensur Işık’ın eşi Ebru Işık’ı darp ettiği iddia edildi.

Işık çifti arasında, Çankaya ilçesindeki evlerinde henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktığı, bu sırada Mensur Işık’ın eşi Ebru Işık’a yumruk atarak darp ettiği iddia edildi.

DHA’da yer alan iddiaya göre, hastaneye gitmek isteyen eşine engel olan Mensur Işık, eşinin cep telefonunu da sakladı. Bir süre sonra eşinin ağrılarının artması üzerine evine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Etimesgut ilçesindeki özel bir hastaneye götürdü. Tedavi olan Ebru Işık’ın doktorlardan yardım istediği, doktorların ihbarı üzerine hastaneye polis ekibi sevk edildiği belirtildi.

İddiaya göre olayla ilgili soruşturma başlatırken, Mensur Işık hakkında uzaklaştırma kararı çıkarıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan HDP Kadın Meclisi, kadının beyanını esas alarak araştırma yaptıklarını duyurdu. HDP’den yapılan açıklama şöyle:

“Bu sabah saatlerinde, HDP Muş Milletvekili Mensur Işık’ın eşi Ebru Işık’a şiddet uyguladığı haberi medyaya yansıdı. Basına yansıyan kadına yönelik bu şiddetle ilgili kadının beyanını esas alarak gerekli araştırmayı başlattığımızı belirtmek isteriz.

Kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele, HDP Kadın Meclisi olarak varlık ve mücadele gerekçemizdir. Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında duracağız ve bununla mücadele etmekte ısrarlı olacağımızı bir kez daha kadınlar başta olmak üzere tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

Konuyla ilgili durumu araştırdığımızı ve gerekli mekanizmaları işleteceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.