HDP’ye Operasyon: Çok Sayıda Partili ve Belediye Meclis Üyesi Gözaltında

0
532

Halkların Demokratik Partisi (HDP)’ne bu sabah saatlerinde Mardin, Şırnak ve İzmir’de eş zamanlı olarak operasyon yapıldı.

30’dan fazla kişinin gözaltına alındığı operasyon sırasında Nusaybin’de, arama yapmak icin bir eve girmek isteyen polislerin kapıyı kurşunlayarak açtığı belirtiliyor.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Mardin’in Kızıltepe, Nusaybin ve Savur ilçelerinde sabah saatlerinde çok sayıda eve terörle mücadele polisleri tarafından baskın düzenlendi. Evlerde arama yapan polisler, evdelerdeki eşyaları dağıtırken çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında HDP üyeleri ve Belediye Meclis üyelerinin olduğu belirtilirken, Nusaybin’deki arama sırasında HDP üyesi vatandaşın evine yapılan baskında polis kapıyı ateş açarak açtı.

Şırnak’ın İdil ilçesinde Belediye Meclis üyeleri gözaltına alınırken, İzmir’de de aralarında HDP Narlıdere İlçe Eşbaşkanı’nın da bulunduğu cok sayıda kişi gözaltına alındı.

Yapılan ev baskınlarında çok sayıda kitap ve elektronik cihaza el konulurken, gözaltına alınanların İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.