İçişleri Bakanlığı’nın Çubuk Raporu Şaşırtmadı: CHP Suçlu

0
433

CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’ta uğradığı yumruklu saldırıya ilişkin İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı raporda bazı ifadeler oldukça dikkat çekici. CHP’nin bazı kesimleri mağdur ettiğini ileri süren Bakanlık, “CHP raporunun mağdur ettiği kişilerin sesi olma ve CHP’ye raporunda gerekli düzeltmeleri yapma fırsatı verme zarureti üzerine bu çalışma yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde gerçekleştirilen saldırı hakkında “CHP’nin Çubuk Raporundaki İddialara İlişkin Gerçekler’ başlıklı 12 bölüm, 53 maddelik bir rapor yayımladı. 

Bakanlığın hazırladığı raporda şu ifadeler yer alıyor: 

“Olay, siyasi mülahazalarla gerçeğinde farklı gösterilmeye çalışılmaktadır. Şehit cenaze töreni, Şehit yakınları, mahalle (eski köy) halkı ve güvenlik güçleri rencide edilmektedir. CHP tarafından hiçbir kanunsuz eyleme katılmayan vatandaşımızın üzerine gidilmekte, ‘adalet’ terazisinin ayarları zorlanmakta, masuniyeti koruyan ulusal ve uluslararası hukuk yok sayılmaktadır.

Bu çalışmada; CHP’nin metninde yer alan hata, eksiklik ve çarpıtmalar, mümkün olduğunca şehidimizin ailesi ve akrabaları tartışmadan uzak tutularak, halen yürütülmekte olan soruşturmaların hassasiyeti dikkate alınarak ve somut belgelere ve teyit edilmiş bilgilere dayanılarak ortaya konulmuştur. Mezkur metinde yer alan bu kapsamdaki bazı tespit ve görüşlerle ilgili olarak kamuoyuna açıklamalarda bulunmak, anılan metinle mağdur edilen kamu görevlilerinin ve vatandaşlarımızın sesi olmak ve bu açıklamalar sayesinde CHP´nin metnindeki hataların, çarpıtmaların düzeltmesine fırsat vermek gerektiği değerlendirilmiştir. Şehidimiz Yener KIRIKCI´ya Cenab-ı Allah´tan rahmet diliyoruz. Ruhu şâd, mekanı Cennet olsun. Kederli ailesine, Akkuzulu halkına ve Milletimize başsağlığı diliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.