İmamoğlu Erdoğan’ın el koymaya çalıştığı Boğazlar ile ilgili konuştu: “Boğaz ve çevresi İBB’nindir, NOKTA!”

0
450

Erdoğan’ın Boğaz ve çevresine el koyma çalışması sürerken, İBB Başkanı İmamoğlu, “Boğaz ve çevresinin yetkisi tümüyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nindir. Nokta” açıklamasında bulundu.

Bugün 41’ncisi düzenlenen İstanbul Maratonunda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Boğazlara ilişkin yetki kısıtlamasına ilişkin konuştu. İmamoğlu, Erdoğan’ın hamlesine karşılık, “Boğaz ve çevresinin yetkisi tümüyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nindir. Nokta.” dedi.

Bu yıl 41’ncisi düzenlenen İstanbul Maratonu’na Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Semih İmamoğlu’yla birlikte katıldı. İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de koşucu olarak katıldığı yarışların startını, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu birlikte verdi.

Yetki İBB’nindir!

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, ‘İBB’nin elinden Boğaz’la ilgili bazı yetkilerin alınacağı’ yönündeki tartışmalara ilişkin “Boğaz ve çevresinin yetkisi tümüyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nindir. Nokta!” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.