İmamoğlu’nun açıkladığı rakamlar yine Bakanlık verilerini yalanladı

0
141

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, dün tüm ülkede koronavirüs nedeniyle 139 kişi yaşamını yitirmiş görünüyor. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam yalnızca İstanbul’da bulaşıcı hastalıktan 186 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İmamoğlu, “Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece” diyerek, “Defin sayışımız 450’lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sabahın erken saatlerinde Gürpınar Su Ürünleri Hali’ne giden ve burada Balıkçı esnafıyla bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu esnafın sıkıntılarını dinledi.

Bazı kısıtlamalardan şikayet eden esnafa yanıt veren İmamoğlu, pandemi kısıtlamalarına dikkat çekerek Istanbul’daki vefat sayılarını açıkladı.
İmamoğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Dün akşam, bulaşıcı hastalıktan İstanbul’daki vefat sayısı, 186. Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece. Defin sayışımız 450’lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz. Normal Kasım ayında bizim definimiz, -Allah rahmet eylesin; bütün ölmüşlerimize rahmet diliyorum- İstanbul’da 202, 190, 180 kişidir. Şu anda 450’ye doğru gidiyor. Bu kadar zor durumdayız. Bunu bilin. Ama şikayetiniz başka bir konu varsa, hangi ilçeyse iletin. Biz de o ilçelerle görüşelim. Ama pandemiyse konu, hepinizi Allah korusun. Ben de yaşadım. Ben de o hastalığı geçirdim. Dolayısıyla hiçbir haneye, o hastalık girmesin isterim. Lütfen siz de dikkat edin.”

Kaynak: BirGün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.