İnsanların Gittikçe Yoksullaştığı Türkiye’de, Damadın Türkiye Ekonomiyle İlgili Açıklaması: Güçlü ve Bağımsız Bir Türkiye Ekonomisi İçin Çalışıyoruz

0
464

Erdoğan’ın damadı aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak bütçe görüşmeleri kapsamında TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. 

Damat Albayrak’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Güçlü ve bağımsız bir Türkiye ekonomisi için çalışıyoruz. Yeni hedeflere daha güçlü adımlarla ilerleyeceğiz. Bu yıl cari fazlada rekorlar kırdığımız bir yıl.

Eğer büyük ve güçlü Türkiye ideali kurmak istiyorsak ve en büyük 10 ekonomiden biri olmak istiyorsak ekonomiyi yüzde 5 altına taşımak zorundayız.

Attığımız her düzenlemenin, her kararın enflasyondaki etkisini inceleyerek hareket ediyoruz. Gıda fiyatları konusunda 3 bakanlık her ay düzenli olarak toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz.

Küresel ticaretteki büyük daralmaya rağmen aldığımız tedbirler ve verdiğimiz desteklerle ihracatımızı düşürmedik. İthalatımızı azaltmak için her alanda yerli kaynakların ve yeri üretimin tercih edilmesini sağladık. Bundan sonraki süreçte de ihracat ve katma değerli üretime dayalı sektörleri desteklemeye, kaynakların da özellikle bu alanlarda kullanılmasına özen göstereceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.