İstanbul’da tekstil atölyesine patlama: 1 işçi yaşamını yitirdi, 10 işçi yaralı

0
172

İstanbul’un Bahçelievler ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir binanın bodrum katında yer alan tekstil atölyesinde saat 05.00 sıralarında meydana geldi. Mimar Sinan Caddesi üzerinde yer alan atölyedeki patlama ilk belirlemelere göre gaz sıkışmasından dolayı yaşandı.

Patlama yaşanan binanın duvarlarında çatlaklar oluştu, yan binaların ise camları kırıldı. Binadan yoğun dumanlar yükseldi.

Olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri patlama sonrası çıkan yangına müdahale etti. Yaralılar ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. 

İstanbul Valiliği’nden olaya dair yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Saat 04.55’te Bahçelievler Cumhuriyet Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi’nde bulunan bir tekstil atölyesinde, ilk belirlemelere göre gaz sıkışmasından dolayı bir patlama meydana gelmiştir. Olay yerine itfaiye, 112 sağlık ekibi ve polis sevk edilmiştir. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle meydana gelen yangın söndürülmüştür. Binanın üst katlarından panik halinde dışarı çıkarken hafif yaralanan 10 kişi, sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere sevk edilmiş, yabancı uyruklu 1 kişinin hayatını kaybettiği anlaşılmıştır. Binada yangın sonrası soğutma çalışmaları tamamlanmış ve tedbir amaçlı olarak tahliye çalışması yapılarak bina boşaltılmıştır. Olay ile ilgili inceleme ve soruşturma yürütülmektedir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.