İşte Saray medyasında İmamoğlu-Yıldırım buluşması:

0
1087

Günlerdir beklenen İmamoğlu-Yıldırım buluşması dün gerçekleşti.

CHP İstanbul Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu ve AKP Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım dün gece İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde bir araya geldi. Sorulan sorulara eşit süreler verilerek cevaplanan tartışma, milyonlar tarafından takip edildi. Sokaklara, parklara ekranlar kurularak izlenen “düello”, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

Gerçekleşen buluşma sosyal medya üzerinden de konu olurken, bugün çeşitli medya kuruluşlarının manşetine taşındı. Saray medyası, yine her zamanki gibi görüşmeyi manipüle etme gayretine girdi. Bazı başlıklar şu şekilde oldu:

1- Sabah

“Yıldırım net konuştu İmamoğlu top çevirdi” sürmanşeti ile satışa çıkarılan gazetenin internet yayınında ise yine görüşme ön sıradaydı. “Emlak Kralı olduğu ortaya çıkan İmamoğlu canlı yayında iddialara cevap veremedi” şeklinde haberler yapan Sabah Gazetesi ayrıca “Ekrem İmamoğlu’ndan canlı yayında yalan rüzgarı” ifadelerinde bulundu.


2- Yeni Akit

Yeni Akit yine aynı. “Binali Yıldırım’dan İmamoğlu’nu terleten sözler” ifadeleri ile yayın yapan Akit Gazetesi, “Tüm kanallarda ortak yayınlanan buluşmada AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu terleten açıklamalarda bulundu.” şeklinde yazarken Binali Yıldırım ile ilgiliyse “Binali Yıldırım canlı yayında İsmail Küçükkaya’nın ”Kadınlara yönelik politikalarınız konusundan neler söylemek istersiniz?” ve ”Gençler konusundan ne yapacaksınız?” sorularına net cevaplar verdi.” yorumunda bulundu.

3- Star

“CHP adayı İmamoğlu’nun sahte imajı yerle bir oldu” diyen Star Gazetesi, sürmanşette “Milyonların önünde yalan maskesi düştü” başlığını kullandı. “Ak Parti İBB Adayı Binali Yıldırım, İmamoğlu’nun doğru söylememeyi alışkanlık haline getirdiğini vurguladı, yalanlarını ortak yayında tek tek yüzüne vurdu” ifadelerinde bulundu.

4- Akşam

Akşam Gazetesi kazananı açıkladı: “Bilgi ve dürüstlük kazandı” sürmanşeti ile çıkarılan Akşam, “Ekrandaki tarihi tartışmaya CHP adayının ‘yalanları’ ve Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ın ‘sakin, bilge’ tavrı damga vurdu” dedi.

5- Türkiye

Türkiye Gazetesi, “Tecrübe farkı” dedi. “Projeleriyle konuşan Binali Yıldırım, ağır bastı” şeklinde yorumda bulunan gazete, “Düelloda Yıldırım devlet tecrübesini konuştururken, İmamoğlu demagojiyi tercih etti” şeklinde yazdı.

6- Yeni Şafak

Yeni Şafak Gazetesi, sürmanşette “Türkiye canlı izledi, 82 milyona yalan söyledi” dedi. Türkiye’nin ekranlara kilitlendiğini aktaran Yeni Şafak, “İmamoğlu, kampanya boyunca seriye bağladığı yalanları 82 milyonun gözünün içine bakarak tekrarlarken, Yıldırım, bugüne kadar yaptıklarını referans gösterip bundan sonra İstanbul için yapacaklarını anlattı” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.