İşte TGB’nin İki Yüzü

0
827

Geçtiğimiz günlerde AKP’nin sansür uygulamasını “Çürümeye özgürlük olmaz. RTÜK uygulaması son derece haklıdır.” sözleri ile savunan Perinçek’in gençlik örgütü Türkiye Gençlik Birliği, şimdi de Kazdağları’nda gerçekleştirilen doğa katliamının savunusuna soyundu.

Yaptıkları açıklamada “Kazdağları adıyla gündeme gelen maden bölgesi, gerçekte Çanakkale Kirazlı’da bulunmakta ve Kazdağları ekosistemi içinde yer almamaktadır. Ayrıca uzmanlar gerekli tedbirler alındığında siyanür kullanımının doğanın dengesini bozacak bir tahribat yaratmadığını belirtmektedir.” ifadelerine yer veren TGB, bu açıklaması ile A Haber’i bile geride bıraktı.

TİP Hatay milletvekili Barış Atay, Twitter üzerinden TGB’nin iki yüzünü teşhir etti. Atay, Türkiye Gençlik Birliği’nin Kazdağları ile ilgili 2012 yılında yapmış olduğu açıklamanın yanında şimdiki açıklamalarını da koyarak “Konu: Siyanürle altın çıkarma Mevki: Çanakkale Yazan: TGB Tarih: 2012 ve 2019 Sonuç: Hiç şaşırtmıyorlar 🙂” ifadelerinde bulundu.

Her anında sistemin “solculuğunu” misyon edinen Perinçek’in gençlik örgütü TGB, 2012 yılında Kazdağları ile ilgili yaptığı açıklamada ise “Altıncı Filo Kazdağları’ndan defol: Çanakkale’nin Muratlar Köyü sakinleri, altın arama çalışmasına geçit verme…” demişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.