İÜ’den Boğaziçi’ne destek: Kayyım rektör istemiyoruz!

0
103

Boğaziçililere destek vermek için Beyazıt Meydanı’nda bir araya gelen İstanbul Üniversitesi öğrencileri, “Mücadelemiz Boğaziçi Üniversitesi’nin çeperlerinin dışına taşıyor. Tüm atanmış kayyım rektörlerin acilen istifasını talep ediyoruz” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atadığı Prof. Dr. Melih Bulu’ya karşı eylemler sürüyor.

İstanbul Üniversitesi öğrencileri de bugün Boğaziçililere destek vermek için Beyazıt Meydanı’nda bir araya geldi. Meydan, polis tarafından kapatıldı. Ana Kapı’daki eylem yapan İstanbul Üniversitesi öğrencileri Prof. Dr. Mahmut Ak da istifaya çağırdı. 

Basın açıklamasından şu ifadeler kullanıldı: “Gücümüzü haklı itirazlarımızdan ve meşru taleplerimizden alıyoruz. Biz atanmış rektörlere karşı çıkıyoruz. Tüm taleplerimiz meşrudur, itirazlarımız haklıdır. Bizim mücadelemiz Boğaziçi Üniversitesi’nin çeperlerinin dışına taşıyor. Tüm atanmış kayyım rektörlerin acilen istifasını talep ediyoruz. Akabinde de tüm üniversitelerin bileşenlerinin katıldığı demokratik seçim istiyoruz. Mücadelemize devam edeceğiz, vazgeçmiyoruz, buradayız, kayyım rektörleri kabul etmiyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.