İzmir’de Evlere “Türk İntikam Tugayı” İmzalı Notlar Bırakıldı

0
686

İzmir Tuna Mahallesi’nde, mahalle sakinlerinin evlerine Türk İntikam Tugayı (TİT) imzasıyla notlar bırakıldı. Notta yer alan tehdit mesajları nedeniyle mahallelilerin tedirgin oldukları belirtildi.

Duvar Gazetesi’nde yer alan habere göre, evlerin pencerelerine bırakılan Türk İntikam Tugayı (TİT) imzalı mesajlarla mahalleli ölümle tehdit edildi.

Mesajda, “Dikkat, atık toplayanlar ve el arabası ile simit satan Kürt olup PKK’nın gizli üyeleridir. Bunlara bir şey verenler ve simit satın alanlar bu ikazımıza uymazlarsa öldürülecektir.” ifadeleri “Gizli Türk İntikam Tugayı” imzasıyla kullanıldı.

Bahsedilen simitçinin 3 yıldır her gün sokaklarından geçtigini ve herkesle muhabbeti olduğunu söyleyen bir mahalle sakini, “Simitçiden bol bol alışveriş yaparım. Atık toplayanlarla da dışarı çıktıkça irtibat kurarım, kimseyi rahatsız ettiklerini duymadım, görmedim. Aksine mahalleye sahip çıkıyorlar.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Bir başka mahalle sakini ise, notu penceresinde gördüğünde ne olduğunu anlayamadığını, komşularıyla irtibata geçtikten sonra sokaklarındaki tüm apartmanlara aynı kağıttan bırakıldığını öğrendiğini ifade ederek, “Tehdit mesajının bırakıldığını gören bir kaç kişi, şahsın şapkalı, şort-atletli ve yaşlı olduğuna, her apartmanın önünde duraksayarak camlara notlardan bıraktığına şahit olmuş. Olay şahsi mi yoksa siyasi mi bilemiyoruz, simitçinin ekmeğiyle oynayan biri bile olabilir! Ama sonuçta bu ırkçı mesaj ciddi bir tehdit içeriyor. Mutlaka polise gideceğiz. Nereye şikâyet edilmesi gerekiyorsa edeceğiz. Mahallenin girişinde mobese kamerası var, yapanların tespit edilebileceğini düşünüyoruz.” dedi.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.