Kadir Topbaş’ın FETÖ davasından yargılanan damadı hakkında istenen ceza belli oldu

0
127

Eski AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Gülen Cemaati davasından tutuklu yargılanan damadı Ömer Faruk Kavurmacı, Mustafa Şevki Kavurmacı ve Ahmet Sait Kavurmacı için savcı mütaalasını açıkladı. Savcı Ömer Faruk Kavurmacı, Mustafa Şevki Kavurmacı’nın “FETÖ Silahlı Terör Örgütü üyeliği” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Firari Ahmet Sait Kavurmacı’nın ise dosyasının ayrılmasını istedi.

Habertürk muhabiri Serdar Kulaksız’ın haberine göre, İstanbul 23’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya “Silahlı Terör Örgütü üyesi olmak” suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan sanık Ömer Faruk Kavurmacı ile tutuksuz sanık Mustafa Şevki Kavurmacı katıldı. Firari sanık Ahmet Said Kavurmacı ise duruşmaya katılmadı. Duruşma savcısının celse arasında dava ile ilgili olarak mütalaa verdiği belirtildi. Sanıklar mütalaaya karşı son savunmalarını yaptı.

Damat suçlamaları kabul etmedi

Tutuklu sanık Ömer Faruk Kavurmacı yazılı savunmasını mahkemeye sundu. Yazılı savunmanın dışında sözlü olarak da savunma yapan Ömer Faruk Kavurmacı, iddiaları kabul etmediğini söyledi.

3,5 yılı dolduran tutukluluğuna somut bir gerekçe gösterilemediğini belirten Ömer Faruk Kavurmacı, “ByLock kullanmadığım, FETÖ ile irtibatlı hiç bir internet sitesine girmediğim, TUSKON’dan noter aracılığı ile istifa ettiğim tespit edilmiştir. FETÖ ile ilişkili cemiyet, dernek ve kişilerle irtibatlı olduğuma dair hiçbir delil ortaya konulmamıştır. 3,5 yıldır cezaevinde defalarca epilepsi krizi geçirdim, hastaneye kaldırıldım. Eğer bir suçum var ise can baş üstüne. Hep ekmeğimin peşinden koştum. 62 kişiden oluşan TUSKON yönetiminin tek tutuklu sanığıyım. Ömer Faruk Kavurmacı olarak devletimizin işine burnunu sokmaya çalıştıklarını bilseydim TUSKON’un yanından bile geçmezdim. Şirketlerimizin üzerindeki kayyum tedbirinin kaldırılmasını, beraatımla birlikte tahliyeme karar verilmesini talep ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.