Karamollaoğlu: “Munzur, Madımak, Roboski, Berkin Elvan bizimdir. Gelin canlar bir olalım”

0
414

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin 7’nci Olağan Genel Kurulu’nda, “Munzur, Fırat, Kaz Dağları; Madımak, Roboski, Başbağlar; Yasin Börü, Eren Bülbül, Berkin Elvan bizimdir. Bu çağrımız; dindara, muhafazakâra, libarele, sosyal demokratadır. Gelin canlar bir olalım” dedi. Oy kullanan 965 delegenin 962’sinin oyunu alan Temel Karamollaoğlu yeniden genel başkan seçildi

SP 7’nci Olağan Genel Kurulu, dün Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel kurula, SP’nin kurucu genel başkanı Recai Kutan ve eski Genel Başkan Mustafa Kamalak’ın yanı sıra, AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Salim Ensarioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile çok sayıda siyasetçi, sendika temsilcisi, çeşitli ülke temsilcileri katıldı.

“Gelin canlar bir olalım”

Konuşmasına Necip Fazıl Kısakürek’in “Zindandan Mehmed’e Mektup” adlı şiiri ile başlayan Karamollaoğlu, ardından dünyaca ünlü şair Nâzım Hikmet’in “Davet” şiirinden bir bölüm okudu. Karamollaoğlu, “Munzur, Fırat, Kaz Dağları; Madımak, Roboski, Başbağlar; Yasin Börü, Eren Bülbül, Berkin Elvan bizimdir. Bu çağrımız; dindara, muhafazakâra, liberale, sosyal demokratadır. Gelin canlar bir olalım” dedi.

“Sorun ırkçı yaklaşım”

“Kürt sorunu da huzur ve barış içinde, kan dökerek değil, ter ve dil dökerek, çözeceklerini” ileri süren Karamollaoğlu, “çözümün sadece güvenlik eksenli politikalarda aramanın meseleyi anlamamak olduğunu” iddia etti. “Sorunun millette değil, bu milleti bölmeye çalışan her türlü ırkçı yaklaşım ve politikalar olduğunu” savunan Karamollaoğlu, “bugüne kadar bu meselenin çözülememiş olmasının hak, adalet, ahlâk, ekonomi, eğitim, güvenlik gibi birçok alanda ortaya konan yanlış anlayış ve yapılan ihmallerin ortak sonucu” olduğunu belirtti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.