Katil Abdullah Çatlı’nın kızı, babasına iade-i itibar istiyor

2
1229

Ankara Bahçelievler’de 7 TİP’li öğrencinin katledilmesi ile ilgili açılan davanın baş sanıklarından Abdullah Çatlı’nın kızı Gökçen Çatlı, babası için iade-i itibar istediğini söyledi.

1996 yılında “Susurluk olayı” olarak bilinen olayda ölen Abdullah Çatlı, dün Nevşehir’de düzenlenen bir etkinlikte “anıldı”. Etkinlikte konuşma yapan Gökçen Çatlı, babası için iade-i itibar istediğini söyledi.

Gökçen Çatlı, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Ben dilerim ki babaannem hayattayken her camiada, devlet kademesinde oğlunun kahramanlığını cadde isimlerinde, kitaplarda, milli destanlarda görsün. Şayet kendisi hayattayken bu olmazsa ben biliyorum ki hepimizin gözü açık gidecek. Bizlerin vatanperverliği mazlumluk üzerine kuruludur. Bizler eğer devletimiz zora düşmeyecekse, eğer ona en ufak bir zeval gelmeyecekse, gelecekse de böyle bir talebimiz yok. Ama eğer devletimize zeval gelmeyecekse biz kahraman Abdullah Çatlı’nın iade-i itibarı zaten gönüllerimizde ama resmi iade-i itibarını talep ediyoruz. 23 yıl önceki aynı inanç, azim, vatanperverlik ile yine biz buradayız. 23 sene sonra da burada olacağız

Türkiye’nin her bir şehrinden gelen tüm dostlarımızdan Allah razı olsun. Bizleri ilk günden bugüne kadar asla yalnız bırakmadılar. Babam Abdullah Çatlı’nın isminin cadde veya sokağa verilmesi konusunda talepler geliyor. Buna en güzel memleketimiz Nevşehir’e yakışır”

2 YORUMLAR

  1. Sizin gibi kominist moskof uşaklarının katlettiği binlerce ülkücü insanı hiç söylemiyorsunuz tıpkı ermeni çetelerinin Anadolu’daki masum Türk Müslüman insanlarımızı vahşice katledip sonrada çıkıp türkler bize soykırım yaptı demelerine benziyor sizin bu yıllardır süre gelen tutumunuz ve yalanlarınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.