Kılıçdaroğlu “Babacan ve Davutoğlu ülkeye iyi hizmet etti, aksaklık yaşandıysa Erdoğan yüzünden.”

0
357

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, VOA Türkçe’nin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

AKP’den ayrılarak parti kuran Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, Babacan ve Davutoğlu’nun ülkeye iyi hizmetler yaptığını, o dönem yaşanan aksaklıkların ise Tayyip Erdoğan’dan kaynaklandığını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili açıklamaları şöyle: “Şu gerçeği unutmamak gerekiyor: Geçmişe ilişkin eleştirileri, eğer gelecek açısından size sağlıklı bir tabloda yapabiliyorsanız ve geçmişte olanları bir kan davasına dönüştürmüyorsanız geleceği iyi inşa edebilirsiniz.

Ben Sayın Babacan’ın da Sayın Davutoğlu’nun da ülkeye iyi hizmetler yaptığını biliyorum, görüyorum. Belirli ciddi dönemlerde aksaklıklar olduğunu biliyoruz. O aksaklıkların onlardan değil büyük ölçüde Erdoğan’dan kaynaklandığını da biliyoruz. O gerçekler de bir şekilde gün yüzüne ağır ağır çıkmaya başladı.

Benim açımdan önünüze koyduğunuz hedef önemli. Hedef nedir? Hedef, herkesin huzur içinde yaşayabileceği, düşüncesini özgürce ifade edebileceği bir Türkiye inşa etmektir. Türkiye’yi inşa edeceğimiz bu süreçte kim bir tuğla koyarsa, bence çocuklarına, torunlarına en güzel mirası bırakmış olacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.