Kılıçdaroğlu’nun sözlerine Erdoğan’dan yanıt: “FETÖ’nün siyasi ayağı Kılıçdaroğlu’dur.”

0
335

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünkü grup toplantısında “FETÖ’nün siyasi ayağı Erdoğan’dır.” sözlerine de cevap verdi.

“FETÖ’nün siyasi ayağını ben size açıklıyorum. Birine çamur atmadan iyi düşün, önce senin ellerin kirlenecektir. FETÖ’nün siyasi ayağı Kemal Kılıçdaroğlu’dur.” diyen Erdoğan’ın sözlerinden satırbaşları şöyle:


“Bizim FETÖ’yle davamız asla kişisel değildir. Ülkemizi koruma davasıdır. FETÖ tehdidi ortaya çıktığında bu yapıya karşı kararlılıkla mücadele ettik.

Bu yapıyı suç örgütü ilan eden benim. CHP bu işin neresinde? Baykal’ın genel başkanlıktan alınması ve Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasıyla Kılıçdaroğlu bu işin göbeğine yerleşmiştir.

Seni oraya getiren FETÖ FETÖ, sen ne konuşuyorsun. Baykal’a kaset kumpasını kurup getirdiler.

7 Şubat FETÖ kumpasına karşı yaptığımız düzenlemeye FETÖ ağzıyla karşı çıktılar. Dershanelerin kapatılması tartışması da CHP’yi ele verdi. Bu zat ve ekibi omurgasızdır.

17-25 Aralık’ta FETÖ ile birlikte hareket ettiler. Turbun büyüğü heybede dediler.

FETÖ’ye karşı hep karşımızda Kılıçdaroğlu’nu gördük, bundan ala siyasi ayak olur mu?

MİT tırları davasında FETÖ’nün destekçiliğini yaptılar. Bunun haberini yapan şimdi nerede, Almanya’da. Hapis cezası var. CHP’li vekil de cezaevine girdi biliyorsunuz.

Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nü FETÖ için yaptı. Bu yapının siyasi ayağı Kılıçdaroğlu’dur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.