KKTC Cumhurbaşkanı: “Fikir özgürlüğünden vazgeçmeyeceğiz.”

0
435

Suriye saldırısını eleştirdiği için günlerdir AKP’lilerce aşağılanan ve ölümle tehdit edilen KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı polise başvurdu. Akıncı, “Fikir özgürlüğünden taviz vermeyeceğiz.” dedi.

AKP’nin Suriye’nin kuzeyindeki askeri harekatına ilişkin sözleri nedeniyle ölüm tehditleri aldığını açıklayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ölüm tehdidi ve hakaret içeren mesajlar gönderenlerin isimlerinin yer aldığı bir listeyi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı, “Birkaç gün önce yaptığım açıklamalarla belirttiğim görüş ve düşüncelerim karşısında fikir yerine küfretmeyi seçen ve bunu ölüm tehditlerine kadar vardıranlar olmuştur. Bu kişiler saptanarak Başsavcılık ve Polis Genel Müdürlüğü’ne iletilmiştir. Bundan sonrası hukuki süreç çerçevesinde ilerleyecektir.” dedi.

“Fikir özgürlüğü taviz vermeyeceğimiz ilkemizdir”

Cumhurbaşkanı Akıncı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi hiçbir zaman taviz vermeyeceğimiz temel ilkelerimizden biri olmaya devam edecektir. Küfür ve tehdide yönelenlere karşı aynı üslubu kullanmamız ise asla düşünülmemelidir. Bana güven duyan ve ilk andan itibaren dayanışmasını gösteren herkese bir kez daha teşekkür ederim. Bu vesileyle, yaşananlar bizleri ne kadar rencide ediyor olsa da yazı ve söylemlerimizde, hepimizin düzeyli üslubunu korumasının önemini bir kez daha hatırlatmak isterim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.