Koronavirüs nedeniyle okulları kapatan AKP 4-6 yaş Kuran kurslarını “yüz yüze eğitime” başlatıyor!

0
211

Daha önce 4-6 yaş Kuran kurslarında koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitimin sonlandırıldığını duyuran Diyanet, “gördüğü lüzum üzerine” bu talimat yazısını geri çekti. Çocuklar yüz yüze eğitime başlıyor.

Artan koronavirüs vaka ve ölüm sayıları nedeniyle yıl sonuna kadar okulları tatil eden; kafe ve restoranları kapatıp AVM ve Camii gibi insanların toplanma alanlarına dokunmayan AKP için gericiliğin örgütlenmesi hastalıktan daha önemli olacak ki 4-6 yaş Kuran kurslarını yeniden faaliyete açacağını duyurdu.

Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre il müftülerine önceki gün gönderilen ve 4-6 yaş Kuran kurslarında yüz yüze eğitimin yeni yıla kadar sonlandırıldığını duyuran yazıyı geri çeken Diyanet İşleri Başkanlığı, dün yeni bir yazı yayımlayarak, “4-6 yaş ve ihtiyaç odaklı Kuran kurslarında 23 Kasım’dan itibaren yüz yüze eğitime devam edilecektir” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç imzalı yazıda şunlar kaydedildi:

“4-6 yaş ve İhtiyaç Odaklı Kuran kurslarımızda yüz yüze eğitime ara verildiği malumlarınızdır. Ancak görülen lüzum üzerine kararın tahsisine ihtiyaç duyulmuştur. Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında alınacak tedbirler çerçevesinde 4-6 yaş ve ihtiyaç odaklı Kuran kurslarında 23 Kasım’dan itibaren yüz yüze eğitime devam edilmesi hususlarını tensiplerinize arz ederim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.