Küba’da 7.7 büyüklüğünde deprem sonrası halk günlük yaşamına devam ediyor

0
212

Karayip Denizi’nde Küba ile Jamaika açıklarında dün 7,7 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrasında herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı, halkın günlük yaşamına devam ettiği bilgileri verildi.

Küba’nın ulusal yayın organı Granma’da yapılan habere göre, Küba Ulusal Sismoloji Araştırmaları Merkezi (Cenais), söz konusu depremin ülke tarihinin en şiddetlisi olduğunu kaydetti.

Öte yandan Cenais Bilim Konseyi Başkanı Dr. Bladimir Moreno Toirán ise, ifade edildiği gibi bir tsunami tehlikesi olmadığını aktardı.

CAN VE MAL KAYBI YOK

Jose Marti Küba Dostluk Derneği ise yaptığı açıklamada depremin herhangi bir can ve mal kaybı yaratmadığına ilişkin şu açıklamlarda bulundu:

“Karayip Denizinin Küba ve Jamaika açıklarında dün gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki deprem ile ilgili elimize ulaşan son bilgilere göre Küba’da herhangi bir can ve mal kaybı bulunmuyor; Küba halkı günlük yaşamına devam ediyor.

Geceden bu yana çeşitli kanallardan bilgi almak için iletişime geçen ve geçmiş olsun dileklerini ileten tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.