Maaşları ödenmeyen hastane çalışanları eylem yaptı

0
499

Manisa Akhisar’da bulunan Özel Doğuş Hastanesi’nde çalışan sağlık emekçileri, hastanelerine gelen haczin ardından maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle eylem yaptı.

Manisa Akhisar’daki Özel Doğuş Hastanesi’ne Ekim ayında, haciz gelmesinin ardından maaşları ödenmeyen hastane çalışanları hastane önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Soma’lı madencilerin de destekte bulunduğu açıklamada çalışanlar, “Bugün burada ‘adalet’ talebimizi, yeniden hep birlikte dile getirmek için toplandık. Birçok yurttaşımız, Akhisar Özel Doğuş Hastanesi’nde çalışan 200’e yakın emekçi kardeşimizin hak ve hukuk mücadelesini uzun bir süredir takip ediyor. Hastane çalışanları olarak, usulsüz takiplerin iptal edilmesini, hastanemizden haciz neticesinde alınan cihazların iade edilmesini istiyoruz” dedi.

Mücadelelerini sürdüreceklerini belirten sağlık emekçileri, “Daha önceden bu hastanede hissedar olarak var olan bir takım insanların, biz emekçilerin sırtından kazandıkları paraları kendi ceplerine koyarak, hastaneyi borç batağına sürüklediklerini ve yönetim kurulunun değişeceği anlaşılınca, icra takibi başlattıklarına hepimiz şahidiz.” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.