Makam odalarına film ve süper lig paketleri: “Misafir ağırlıyoruz”

0
180

Birgün’den Nurcan Gökdemir’in haberine göre bir bakanlık, “Misafirlerimiz oluyor” gerekçesiyle bakan, müsteşar ve danışman odalarına film ve süper lig paketleri satın aldı.

Toplumda yoksulluk derinleşirken, iktidar tasarruf etmek şöyle dursun gereksiz harcamaları ile artık pes dedirtiyor. AKP zihniyeti, halkın paralarını çarçur ediyor ve kendisine bolluk halka ise yokluğu reva görüyor.

Bakanlıkları denetleyen Sayıştay denetçileri, bir bakanlıkta bakan ve müsteşar makam odaları ile danışman odalarındaki televizyonlara “sporsever, belgesel, çocuk, müzik ve eğlence, haber ve dünya paketleri” ile “süper lig”, “film” ve “şampiyonlar ligi” paketleri satın alındığını ve bunların abonelik bedellerinin de bütçeden ödendiğini tespit etti.

KAMU ZARARI

Yapılan incelemeler sonrasında ortaya çıkarılan kamu zararını sorumluların ödemesi kararı çıkarıldı. Ancak sorumlulardan biri gösterilen özel kalem müdürünün kararı temyiz etmesi ile yeniden yargılama yapılarak bedelin tahsil edilmesine gerek olmadığı kararı çıkarıldı.

“MİSAFİR AĞIRLIYORUZ”

Temyiz üzerine yapılan ve beraatle sonuçlanan ikinci yargılamada sorumluların şu savunmayı yaptığı bidirildi:

“Dijital Platform Teknoloji Hizmeti (…) alınan Bakanlık ve Müsteşarlık makam odaları ile danışman odalarında Bakanlığın randevulu ve resmi misafirlerinin ağırlandığı, Bakanlığın görev ve yetki sahasındaki sorunlar ile konuların görüşüldüğü, Bakanlığın görev alanı ile ilgili olarak Hükümetin ve Bakanlığın eğitim alanındaki çalışmaların taşra birimlerine ve kamuoyuna yansımalarının geri bildirimlerinin alınması, yaşanabilecek olası sorunlardan haberdar olunması ve anında müdahale edilmesi amacıyla söz konusu aboneliklerin yaptırıldığı…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.