Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’e peşkeş çekilen stad Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi

0
638

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yenikent Stadı’nın Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’e ait olan Osmanlıspor’a 25 yıllık ücretsiz tahsisini mahkeme kararı ile kaldırttı. Stad, yeniden ABB bünyesine devredildi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in başkanlığını yaptığı Osmanlıspor’a 25 yıllığına peşkeş çekilen ve adı “Osmanlı Stadyumu” olarak değiştirilen Yenikent Stadyumu, yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.

Melih Gökçek’in ABB Başkanlığı’ndan sonraysa Belediye Meclisi’nde 11 Eylül 2018’de yapılan oylamada Osmanlıspor ile yapılan sözleşme oy birliği ile iptal edilmiş, ancak Osmanlıspor tesislerden çıkmakta diretmişti. Bunun üzerine ABB ile Osmanlıspor mahkemelik olmuştu.

Mahkeme sonucunda verilen “tahliye emri” kararı dün zabıta ve polis tarafından Osmanlıspor yönetimine tebliğ edildi. ABB’nin tasarrufuna alınan stadyumun, yasalara uygun biçimde devri için ABB yetkilileri ile Ankara Spor ve Osmanlı Spor yönetimi arasındaki görüşmelerin devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: Cumhuriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.