MHP milletvekilinin Rabia Naz İle İlgili Rezil yorumu: “Komünistler bu işle çok fazla ilgileniyor”

0
1000

Rabia Naz ile birlikte benzeri çocuk ölümlerini araştırmak için kurulan komisyon faaliyete başladı. Komisyon üyesi MHP milletvekili Cemal Enginyurt, komünistlerin Rabia Naz olayında “fazla duyarlı” olmasından yakındı!

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli biçimde ölen 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan ile benzer şüpheli çocuk ölümlerini araştırmak üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu bugün AKP Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu başkanlığında toplandı.

Divan üyeleri AKP’li

Komisyonda Divan üyelerinin AKP’lilerden oluşması öteki komisyon üyelerinin tepkisini çekti. Komisyonun HDP’li üyesi Filiz Kerestecioğlu, “Komisyonun, divanın AKP’li milletvekillerinden oluşması nedeniyle çalışmalarına, güven açısından yenik başladığı” yorumunda bulundu.

“İntihar deneyi”

Komisyonun bugünkü görüşmesine MHP’li Cemal Enginyurt’un “önerisi” damga vurdu. Rabia Naz’ın intihar edip etmediğini araştırmak için canlandırma yapılmasını öneren Enginyurt, “11 yaşında 60 kilo bir kız çocuğu o kadar mesafeyi koşarak nasıl atladı? Adli Tıp raporunu da doğru bulmuyorum. Bu konuda komisyon takdir ederse ‘deney’ veya ‘araştırma’ deyin, bir üniversiteyi görevlendirelim, aynı yaşta çocuklarla canlandırma yaptıralım. 4 metreyi geçerse çocuğun intihar ettiğini kabul edelim.” dedi.

“Komünistler çok duyarlı”

MHP milletvekili Cemal Enginyurt, Filiz Kerestecioğlu’nun komisyona Türk Tabipler Birliği’nden uzman çağrılması önerisine karşı çıktı. “Tabipler odası gelirse öteki odalar da gelmek ister” diyen Enginyurt, “Türkiye’de bütün komünistler, HDP’liler, CHP’liler bu işle çok fazla ilgileniyor. Onlar da gelebilir.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.