MHP, Sendikasını Böyle Yönetiyor: İstifa Etmeyince Başkanı Öldüresiye Dövdüler

0
2640

MHP’ye yakınlığı ile bilinen Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Metin Öksüz, sendika genel merkezinin kendisine “istifa et” baskısı yaptığını, istifa etmeyince de Ülkü Ocakları İl Başkanlığı binasında öldüresiye dövüldüğünü söyledi.

Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Metin Öksüz, sendika genel merkezi tarafından istifa ettirilmeye çalışıldı. Öksüz’ün istifa talebini reddetmesi üzerineyse, geçtiğimiz perşembe akşamı “Bursa Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı” binasında bundan dolayı saldırıya uğradı, işkence gördü.

Hastanede tedavi altına alınan Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Öksüz saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Öksüz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Meşru, hukuki yollardan sonuç alamadığınız için birilerinin talimatıyla kendi mekanınızda pusu kurup canıma kasdediyorsunuz. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın iftira, karalama ve kurguya dayalı bir takım hukuksuz bilgi ve kayıtlarla istifa etmemi istediği süreç; daha sonra tehdit, şantaj ve baskıyla devam etmiş 24 Ekim Perşembe Akşamı Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığına yeni atanan Cahit Özdemir’in beni görüşme maksadıyla Ülkü Ocakları İl Başkanlığına davet etmesi ve Bursa Ülkü Ocaklarında 7- 8 kişilik bir grup tarafından darp edilmemle sonuçlanmıştır.

Davet ettiğin misafire mekanında pusu kurmak bizim inancımızda ve töremizde yoktur. Bugüne kadar her türlü baskıya, tehdide teslim olmayan bizler sizin pusunuza da teslim olmayacağız. Biliyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir kabile devleti değildir. Suç işleyenin yanına kalacağı bir Çadır Devleti de değildir İnsanlara korku salarak yaşam haklarına göz dikerek baskı oluşturmanıza hukuk devletinde herhalde dur diyecek bir savcı çıkacaktır.

Ben yasal bütün haklarımı kullanacak ve şerefle temsil ettiğim üyelerimin ve eğitim çalışanlarının haklarını korumaya devam edeceğim. Demokrasiye, adalete, hukuka, ehliyete, liyakate inanan herkesi destek olmaya davet ediyorum.”

Öksüz, Cumhuriyet Savcılığı’na “öldürülmekten korkuyorum” diyerek koruma başvurusu yapacak.

Kaynak: Sözcü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.