MHP’lilerin “vatan sevgisi” ülkedeki nesli tükenmekte olan hayvanları öldürmek imiş!

0
200

Alanya’nın Güzelbağ ilçesinin eski Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Kula, nesli tükenmekte olan kızıl geyiği öldürüp; fotoğrafını da sosyal medyadan paylaştı.

Güzelbağ eski Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Kula, Milli Parklar Genel Müdürlüğü memuru Kamil Bayır eşliğinde ava çıktı. Kula, nesli tükenmekte olan kızıl geyiği avladıktan sonra sosyal medya hesabından “Devlete bir kuruş borcu olmayan bütün avcı dostlarıma rastgele diyorum” dedi.

Kula’ya avladığı geyik sebebiyle tepkiler gecikmedi. A Platformu (Antalya Isparta Burdur Denizli Kaş Platformu) Sözcüsü Hediye Gündüz ANKA’ya yaptığı değerlendirmede, “Milli Parkların görevi yaban yaşamı korumak mı, av vahşetine hizmet etmek midir? Mehmet Kula, Milli Parkların uluslararası sözleşme hükümlerine göre korumakla yükümlü olduğu ve Türkiye’nin bu yükümlülüğünü yerine getirmek için oluşturduğu yerlerden biri olan Kütahya Türkmenbaba Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında av turizmi kotasından nesli tehlike altındaki bir kızıl geyiği vurmuştur” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Gündüz, kızıl geyiğin nesli tehlike altında olduğu için Dünya Doğa Koruma Birliği’nin (IU CN) yayımladığı; nesli tükenme tehlikesi listesinde bulunduğunu söyledi. 

Kaynak: BirGün 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.