Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ‘akademik başarı ve özgüven’ için ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’

0
439

Milli Eğitim Bakanlığı, lise ve ortaokullarda okuyan öğrencilerin ‘akademik başarı ve özgüvenlerini geliştirmek için’ ezan okuma yarışması düzenleyecek.

Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı, Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında, “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” düzenleme kararı aldı. Türkiye genelindeki tüm imam hatip öğrencilerinin katılabileceği yarışma için 10 kent, “Yarışma Merkezi” olarak belirlendi.

Bakanlık “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” için okulları gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda uyarırken, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ise yarışmanın öğrencilerin akademik gelişimlerine katkı sağlayacağını savundu.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz imzalı yazıda, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde gerçekleştirilecek mesleki yarışmalar çerçevesinde ezan okuma yarışmasının yanı sıra, “Genç Sadâ Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma, Genç Muhafızlar Hafızlık” ve “Genç Hatipler Minberde” isimli yarışmaların da düzenleneceği ifade edildi.

Öğrencilerin, “Sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak” amacıyla düzenlenecek yarışmalar için kurullar oluşturuldu. Yarışma kapsamında gerçekleştirilecek bölge ve Türkiye finallerini koordine etmekle görevlendirilen kurullarda, milli eğitim müdür yardımcıları ve okul müdürlerinin yer alacağı bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.