Milli Savunma Bakanlığı cihatçılar ile birlikte 18 Suriye askerini esir aldıklarını duyurdu

0
486

Serekaniye’de TSK ve cihatçı gruplar ile Suriye ordusu arasında çatışmalar devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, 18 Suriye askerini esir aldıklarını duyurdu.

Suriye’nin kuzeyinde ilan edilen ateşkese rağmen Serekaniye (Resulayn) kırsalında TSK ve cihatçılar ile Suriye ordusu arasındaki çatışmalar tırmanıyor. “Suriye Milli Ordusu” çatısı altındaki cihatçıların ilerleyişine YPG-YPJ öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri (QSD) ile Suriye ordusu birlikte karşı koyuyor.

Cihatçı gruplara yakın haber sitelerinde Tel el-Hava köyünde 14 Suriye askerinin esir aldığı duyuruldu. Esir alındığı belirtilen askerlere ait olduğu iddia edilen görüntüler de sosyal medyada paylaşıldı.

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı (MSB), esir alınan Suriyeli askerlere ilişkin yaptığı açıklamada “Rasulayn’ın güneydoğusunda arama/tarama/keşif/emniyet faaliyeti sırasında Rejim unsuru olduğunu iddia eden 18 kişi sağ olarak ele geçirilmiştir. Konu incelenmekte olup, aynı zamanda Rusya Federasyonu makamları ile koordine edilmektedir” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.