Misafirlerin Yanında Oturmadığı İçin Eşini Haşlayan İşkenceci Kocaya Verilen Ceza: 1 Ay Uzaklaştırma

0
248

Karabük’te eşine sürekli şiddet uygulayan işkenceci koca İsmail A., son olarak  misafirin yanında oturmadığı için eşine kaynar su dökerek haşladı. Vücudu yanan Gülten A., savcılığa suç duyurusunda bulundu ve savcılık İsmail A.’ya 1 ay evden uzaklaştırma cezası verdi. 

Karabük’te yaşayan evli ve 2 çocuk annesi Gülten A., kocası İsmail A. tarafından sürekli şiddet görüyordu. Kocasından sürekli işkence gören Gülten A. son olarak 15 gün önce kaynar su ile haşlanınca aile yakınlarının desteği ile savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. İşkenceci koca İsmail A., savcılık kararı ile 1 ay evden uzaklaştırma alırken, Gülten A. ise 8 yaşındaki oğlu ile birlikte annesinin evine sığındı.

Eşi tarafından sıcak suyla haşlanan Gülten A., gördüğü şiddetle ilgili şunları söyledi:

“Kaynanam da mutfakta benim yanımdaydı. Eşim ‘misafirin yanında oturmadınız’ diye ocakta kaynayan çaydanlığı alıp 8 yaşındaki çocuğumun gözü önünde üzerime fırlattı. 17 yıllık evliyim. Daha önce hep beni döverek darp ediyordu. Biri 15, diğeri 8 yaşında iki çocuğum var. Büyük oğlum Safranbolu’da yatılı yurtta kalıyor. Çocuklarım için sabredip hep üstünü kapatıp kimseye söylemiyordum. Yıllardır zaman zaman hep şiddet uyguluyordu. Tansiyon, şeker ve kalp hastalığım var diyerek işin içinden çıkıyordu. Artık dayanılmaz duruma gelince savcılığa suç duyurusunda bulundum ve 1 ay uzaklaştırma aldı. Ben şimdi annemin evinde kalıyorum.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.