MİT İçinde İktidar Mücadelesi Mi? Doğu Perinçek ve MİT’in Eski Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür Birbirine Girdi

0
629

Habertürk’te yayınlanan bir programda Doğu Perinçek ve MİT’in eski Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür birbirine girdi.

Mehmet Eymür, programda ABD’ye çalışırken yakalanan eski MİT’çileri gündeme getirdi. Eymür’ün “Perinçek için ‘fabrikatör’ lafı bir istihbari terimdir. Yalan haber yayanlara verilir. Türkiye’de 2 tane Amerikan casusu yakalandı. Bunların bir tanesi Sabahattin Savaşman bir tanesi de Turan Çağlar’dır. Bunların ikisine de sahip çıkan Perinçektir. Acaba buna ne diyor?” sorusuna Perinçek, “Yalan söylüyor. Sabahattin Savaşman ile beraber CIA’ya çalıştılar. Sabahattin Savaşman’ın itiraflarını da biz Aydınlık olarak yayınladık. CIA’ya nasıl çalıştıklarını biz deşifre ettik” dedi.

Eymür daha sonra ise “Tamam Savaşman’a öyle cevap veriyor. Turan Çağlar yazı kurulunda değil miydi?” diye Perinçek’e bu sefer Savaşman’ı sordu.

Perinçek de “Hayır efendim yalan söylüyorsunuz. Turan Çağlar’ın bizim yazı kurulunda ne ilgisi var. Hiçbir ilişkisi yok. Turan Çağlar, Barış Manço’nun kayınpederiydi galiba. Öyle adamlar bizim yazı kurullarımıza giremez. Sizin mesai arkadaşlarınız onlar. Beraber CIA’ya ve MOSSAD’a çalıştınız. 12 Mart darbesini milletin başına beraber ördünüz. 12 Mart’ta da varsınız, 12 Eylül’de de varsınız. Sizi işkence hanelerden tanıyoruz” dedi. Mehmet Eymür de Perinçek’in sözlerine, “Bunları ispat edemediğiniz müddetçe müfteriden başka birşey değilsiniz” diyerek yanıt verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.