Muhalif kanallara ceza dağıtan RTÜK, 90 bin şikayet alan yandaş kanal ATV’ye dokunmuyor

0
116

CHP kontenjanından RTÜK’e seçilen İlhan Taşçı, RTÜK’ün yandaş kanalları nasıl koruduğunu hazırladığı raporla ortaya koydu. 

Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, muhalif kanallara üst sınırdan ceza veren RTÜK; iktidara yakın kanallara yönelik şikayetleri ise görmezden geliyor. CHP kontenjanından RTÜK’e seçilen Taşcı tarafından hazırlanan çalışmada, aldığı birden fazla maaşla bilinen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in iktidar yanlısı kanalları nasıl koruyup kolladığı anlatıldı.

Taşcı’nın raporuna göre, Ocak 2020-Haziran 2020 tarihleri arasında RTÜK’e en çok şikâyet edilen kanal ATV oldu. Bu kanal izleyiciler tarafından 89 bin 987 kez RTÜK’e şikâyet edildi. ATV’ye yönelik şikâyetlerin ilk sırasında Müge Anlı ile Tatlı Sert isimli program yer aldı.

Müge Anlı, araç içerisinde kendisine migren iğnesi yapmayan sağlık çalışanlarını hedef göstermişti. İlhan Taşcı, sağlık çalışanlarını korona günlerinde hedef alan bu yayın nedeniyle RTÜK Başkanlığına şikayet ederek, yayının incelenmesi için başvurmuş, ancak Üst Kurul herhangi bir işlem yapmamıştı. RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, 6 ay boyunca yurttaşların, izleyicilerin şikayet ettiği bir kanalla ilgili tek bir dosya bile Üst Kurul gündemine alınmamasını eleştirirken, “İktidar yanlısı kanallar, RTÜK Başkanı Şahin’in koruması altında. Açıkladığım veriler bunun açık ispatıdır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.